9K - 6 Rosebank Drive, Toronto MLS Number: E13155134
Malvern, Toronto, ON, M1B 0A1$2,200
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Avenue Group Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,200
Status: For Lease
Welcome to this beautifully maintained condo located at 6 Rosebank Dr, offering spacious living room and a functional layout! The open-concept living and dining area is filled with natural light and flows seamlessly to a private balcony ideal for enjoying fresh air and relaxation. The kitchen features a practical layout with ample counter space, perfect for cooking and entertaining. Enjoy the convenience of ensuite laundry and a generous-sized bedroom that provides plenty of room to unwind. Plenty of visitor parking with gym, games room, party room and many more! Quick Access to highway 401, and short drive to Scarborough Town Centre, shops, restaurants, UTSC and Centennial College.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :E13155134 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :21 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1B 0A1
|
Existing lights, Fridge, Stove, Microwave, Dishwasher, Washer/Dryer, Window Coverings
| Visitor Parking |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Price | : $2,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Markham Road/Sheppard |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :1.74 m x 1.01 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.25 m x 3.05 m |
| Living Room | :4.49 m x 3.25 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
21 May, 2026
TREB #E13155134
Listed
$2200.0
Sign in to view full price history of this property