1806 - 68 Abell Street, Toronto MLS Number: C13119426
Little Portugal, Toronto, ON, M6J 0B1$3,000
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Minto Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,000
Status: For Lease
** Stunning Two Bedrooms Suite With huge Balcony ** Floor To Ceiling Window ** Unobstructed View Overlooking At The Cn Tower, Park, Streetcar ** Mins To All Amenities ** Gladstone & Drake Hotel, Starbucks, Shops, Gallery & Grocery, Liberty Village & Trinity Bellwood Park ** Laminate Floor In Most Area ** 2 Full Washrooms ** Granite Countertop With Backsplash ** One Parking (P3, #247 Next To Elevator) & One Locker Unit (L3, #229) ** No Pet & Non-Smoker ***
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13119426 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6J 0B1
|
| Price | : $3,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Queen and Dovercourt |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Dining Room | :2.79 m x 2.58 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.4 m x 2.0 m |
| Living Room | :3.81 m x 2.79 m |
| Kitchen | :3.4 m x 2.47 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :3.24 m x 2.4 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :229 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :Level 3 |
| Patio Terrace | :Open |
12 May, 2026
TREB #C13119426
Listed
$3000.0
Sign in to view full price history of this property