205 - 35 Brian Peck Cres, Toronto MLS Number: C6694318
Leaside, Toronto, ON, M4G 0A5$3,100
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 900-999 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: Sold
Sun-Filled 2+1 Bedroom At Scenic On Eglinton. Extra Wide Balcony. Unobstructed Panoramic North Views Overlooking Sunnybrook Park. Granite Counters & Kitchen Island. Great Size 2nd Bedroom. Open Den Space. Includes 1 Parking, 1 Locker & Blinds Throughout, Steps To Ttc And Future Lrt, Sunnybrook Park, Shopping And Nature Trails. Easy Access To Highways. Luxury Amenities Include Gym, Sauna, Party Room, Yoga Room, Indoor Pool, Kids Activity Rm And 24 Hrs Concierge And So Much More!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C6694318 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Aug, 2023 (971 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M4G 0A5 |
| Party/Meeting Room |
| Recreation Room |
| Indoor Pool |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Sauna |
| Price | : $3,100 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Leslie/Eglinton |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :900-999 sqft |
| Living | :4.48 m x 5.18 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.48 m x 5.18 m |
| 2nd Br | :2.74 m x 2.74 m |
| Dining | :4.48 m x 5.18 m |
|---|---|
| Br | :3.07 m x 3.96 m |
| Den | :1.76 m x 2.43 m |
| Exterior Finish | :Alum Siding, Stucco/Plaster |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :171 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :P5 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
05 Aug, 2023
TREB #C6694318
Leased
$3100.0
Sign in to view full price history of this property