18 Madonna Gardens, Toronto MLS Number: W12967330
Humber Summit, Toronto, ON, M9L 2T4$1,700
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Semi-Detached )
- Listing Courtesy : Re/max Premier Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,700
Status: For Lease
Exceptionally FULLY Renovated BRIGHT Lower Level of a Toronto Home in an Excellent Quiet Residential Location Steps to TTC, One Bus Stop To York University, Parks, and More! Spacious Open Concept Layout- Approximately 1200 SQFT! Private Entrance Walk-Up for the Tenant's Personal Use! Gorgeous Open Concept Design with No CARPET -All New Appliances! North Facing Above Grade NEW Windows Bring in Lots of Natural Light! Spacious Kitchen With Large Dining Area! BRAND NEW 3 piece Bathroom with Shower! Open Concept Living Area and Bedroom with Lots of Lighting! Tenant to pay 30% of Utilities. Internet Included.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W12967330 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :23 Apr, 2026 (6 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M9L 2T4
|
| Price | : $1,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Islington/Steeles |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.0 m x 3.55 m |
|---|---|
| Breakfast | :6.62 m x 3.45 m |
| Kitchen | :6.62 m x 3.45 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.25 m x 2.8 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Attached |
23 Apr, 2026
TREB #W12967330
Price Change
$1700.0
Sign in to view full price history of this property