206 - 205 Keele Street, Toronto MLS Number: W13072074
High Park North, Toronto, ON, M6P 2K1$2,000
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Gowest Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,000
Status: For Lease
This large, quiet 1-bedroom unit is located in an excellent High Park location, just 1.5 blocks from Keele Subway Station and steps from the park. Featuring open-concept living, dining, and kitchen areas with classic parquet flooring, the unit is situated in a well-maintained and clean building. Laundry facilities are available in the basement, and parking is available for rent. Hydro is extra. Parking is available for $80.00 extra. No pets and no smoking permitted. A rare opportunity to live in one of Toronto's most desirable neighborhoods.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13072074 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6P 2K1
|
| Price | : $2,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :1 |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :Keele St./Bloor St. W. |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living Room | :5.0 m x 3.67 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.17 m x 3.6 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :5.0 m x 3.67 m |
|---|---|
| Bedroom | :4.04 m x 3.2 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Laundry Room |
|---|
01 May, 2026
TREB #W13072074
Listed
$2000.0
Sign in to view full price history of this property