320 - 2301 Danforth Avenue, Toronto MLS Number: E12981040
East End-Danforth, Toronto, ON, M4C 1K5$1,850
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : The Agency
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,850
Status: For Lease
Modern Condo In Upscale Boutique Building In The Heart Of Danforth Village.Open Concept,Bright Layout W Upgraded Finishes & Laminate Throughout.Walk Out To Balcony With Unobstructed North Views. Mins To Ttc Subway & Go Transit, Restaurants & Grocery Stores At Your Doorstep. Excellent Amenities; Roof Top Deck/Garden With Gas Bbq's And Spectacular City Views. Don't Miss This Opportunity To Live In The Danforth Community! Excellent Walking Score Of 91.Amenities: Rooftop Terrace, Gym, PartyLounge, Concierge, & Pet Spa. Fabulous Location-Shopping At Your Door.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :E12981040 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :10 Apr, 2026 (20 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4C 1K5
|
Stainless Steel Fridge, Stove, Built-In Dishwasher. Stacked Washer/Dryer, Microwave, Hood Range.1 Locker Included.
| Rooftop Deck/Garden |
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Price | : $1,850 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Woodbine + Danforth Ave |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.23 m x 6.65 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :3.23 m x 6.65 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick Front, Brick |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :107 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :P2 |
| Patio Terrace | :Open |
10 Apr, 2026
TREB #E12981040
Listed
$1850.0
Sign in to view full price history of this property