Upper - 685 Greenwood Avenue, Toronto MLS Number: E13170386
Danforth, Toronto, ON, M4J 4B6$2,300
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Shared Room)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,300
Status: For Lease
Renovated 2 Bedroom Apartment On Second Floor. Combined Living Room & Kitchen With Walk Out To Backyard. Exclusive use of front porch. Street Permit Parking. Steps to the Danforth, Greenwood Subway Station and Greektown. Walk Score 85, Transit Score 79, Bike Score 83, $2300 Including Utilities.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13170386 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :25 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4J 4B6
|
| Price | : $2,300 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Greenwood Ave./Danforth Ave. |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|
25 May, 2026
TREB #E13170386
Listed
$2300.0
Sign in to view full price history of this property