902 - 60 Colborne Street, Toronto MLS Number: C12934272
Church-Yonge Corridor, Toronto, ON, M5E 0B7$7,500
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1200-1399 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Psr
Maximum 4 project can be compared at one go.
$7,500
Status: For Lease
A truly special condo, ideal for a professional with discerning taste. Furnished and renovated with a long list of top finishes and features. Conveniently located near King & Church, this condo boasts a cosmopolitan north-east view of St. James Cathedral and the historical buildings of King Street East. Included is a rare private large storage room just down the hall (other in room descriptions).
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12934272 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Mar, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5E 0B7
|
Liebherr Fridge, Bosch Oven and gas cooktop, microwave, d/w motorized blinds and stacked w/d.
| Guest Suites |
| Bike Storage |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Price | : $7,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Church and King |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1200-1399 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :2.7 m x 3.6 m |
|---|---|
| Dining Room | :5.45 m x 3.74 m |
| Primary Bedroom | :4.1 m x 3.6 m |
| Other | :3.0 m x 1.7 m |
| Living Room | :5.0 m x 3.62 m |
|---|---|
| Sitting | :2.75 m x 3.6 m |
| Bedroom 2 | :3.6 m x 2.5 m |
| Exterior Finish | :Stone |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :13 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Lot Features | :Wooded/Treed |
|---|---|
| Laundry | :Ensuite |
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :9 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
30 Mar, 2026
TREB #C12934272
Listed
$7500.0
Sign in to view full price history of this property