1 - 1258 Broadview Avenue, Toronto MLS Number: E13100304
Broadview North, Toronto, ON, M4K 2T4$2,290
Status: For Lease
- 3+0 Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,290
Status: For Lease
Spacious and stylish furnished basement suite offering approximately 1,000 sq. ft. of bright and comfortable living space with 3 bedrooms and 2 bathrooms. Features a modern open-concept kitchen and living area, quartz countertops, elegant finishes, and beautifully updated bathrooms. Located in a quiet, family-friendly neighborhood just steps from parks, schools, shopping, the DVP, and a bus stop right outside the door. Quick access to Broadview Station in under 5 minutes. Water and high-speed internet are included in the rent. A perfect condo alternative without the hassle of elevators.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13100304 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :07 May, 2026 (17 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4K 2T4
|
| Price | : $2,290 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 0 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Broadview / Mortimer |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :4.0 m x 3.5 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.8 m x 2.5 m |
| Dining Room | :4.57 m x 4.5 m |
| Primary Bedroom | :3.05 m x 2.82 m |
|---|---|
| Living Room | :4.57 m x 4.5 m |
| Bedroom 3 | :2.8 m x 2.5 m |
| Exterior Finish | :Brick, Metal/Steel Siding |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|
08 Apr, 2026
TREB #E12973276
Listed
$2290.0
Sign in to view full price history of this property