4015 - 8 Wellesley Street W, Toronto MLS Number: C13121594
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M4Y 0J5$2,075
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Lyf Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,075
Status: For Lease
Welcome To 8 Wellesley Condos In The Heart Of Downtown Toronto Near Yonge & Wellesley. High floor, south-facing Open Concept Studio Unit With Efficient Layout. Laminate Flooring And Smooth Ceiling Throughout. Modern Kitchen With B/I Appliances, Backsplash And Under Cabinet Lighting. Convenient Location With Steps To Subway Station, U Of T, TMU. Close To Bars, Restaurants, Yorkville Shopping, Eaton Centre, Dundas Square, Financial District And All Other Daily Essentials.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13121594 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4Y 0J5
|
Existing Fridge, Cooktop, Dishwasher, Microwave, Range Hood, Oven, Stacked Washer & Dryer. All Existing ELFs. Photo Were Taken When Unit Was Vacant.
| Elevator |
| Exercise Room |
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Concierge |
| Price | : $2,075 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge & Wellesley |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :6.93 m x 6.4 m |
|---|---|
| Kitchen | :6.93 m x 6.4 m |
| Dining Room | :6.93 m x 6.4 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Park | :Park |
13 May, 2026
TREB #C13121594
Listed
$2075.0
Sign in to view full price history of this property