1209 - 155 Yorkville Avenue, Toronto MLS Number: C13118146
Annex, Toronto, ON, M5R 1C4$2,300
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max West Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,300
Status: For Lease
Beautifully, Furnished One Bedroom Apt In Yorkville Plaza Just Move-In. This Unit Boasts Luxury In The Heart Of Toronto's Downtown Chic Bloor/Yorkville Neighbourhood. Steps To Subway, Bus, Finest Restaurants, Shops, Galleries, And Museums.Locker On The Same Floor For Storage.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13118146 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5R 1C4
|
S/S Appliance (B/I Dishwasher, Fridge, Stove, Oven Microwave), Washer Dryer, All Window Coverings, Light Fixtures, Fully Furnished With Lots Of Drawers Well Set Up. Just Move In. The Listing Agent Is Also The Owner
| Gym |
| Exercise Room |
| Concierge |
| Price | : $2,300 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Avenue Road And Yorkville |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.92 m x 3.74 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.92 m x 3.74 m |
| Dining Room | :3.92 m x 3.74 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.92 m x 2.83 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :8 |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :12 |
12 May, 2026
TREB #C13118146
Listed
$2300.0
Sign in to view full price history of this property