2078 Perran Drive, Mississauga MLS Number: W13129382
Sheridan, Mississauga, Peel, ON, L5K 2R5$5,250
Status: For Lease
- 4+2 Beds
- 4 Baths
- Area : 3000-3500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Professionals Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$5,250
Status: For Lease
Spacious ,Modern Upgraded Royal Pine Home In Established Sheridan Homelands Location, Move In Condition , Luxurious Features: Semi Formal Dining & Living & Family Room, High Ceilings, Crown Molding, Coffered Ceiling, Pot Lights, Family Sized Kitchen With Italian Tile ,Solid Wood Cabinets, New Stainless Steel Appliances With Warranty, Cambria Counters, Center Island, Breakfast Area Walkout To Patio, . Prime Br Has Luxurious Ensuite & Large Walk In Closets. Entertainment Family Basement Has, Large 2 Bedrooms, Cedar Closet, Full Washroom, Large Rec Room, Area, Close To To 403/Qew Hwys & Go Station, Near U..T.M . Exterior Pot Lighting , $300K On Modern Upgrades. Tenant pays utilities.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13129382 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :14 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | :
L5K 2R5
|
| Price | : $5,250 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + 2 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Erin Mill Pkwy | Dundas St W |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :3000-3500 sqft |
| Living Room | :4.6 m x 5.5 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.7 m x 4.0 m |
| Family Room | :6.2 m x 3.3 m |
| Bedroom 2 | :4.0 m x 3.0 m |
| Bedroom 4 | :4.8 m x 3.6 m |
| Bathroom | :3.8 m x 3.2 m |
| Dining Room | :4.2 m x 3.5 m |
|---|---|
| Breakfast | :3.7 m x 3.0 m |
| Primary Bedroom | :7.0 m x 5.0 m |
| Bedroom 3 | :4.6 m x 3.5 m |
| Bedroom 5 | :3.5 m x 4.0 m |
| Recreation | :10.0 m x 6.5 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :6 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
14 May, 2026
TREB #W13129382
Listed
$5250.0
Sign in to view full price history of this property