208 - 1515 Lakeshore Rd E, Mississauga MLS Number: W6623488
Lakeview, Mississauga, Peel, ON, L5E 3E3$3,650
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1200-1399 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Realty Enterprises Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,650
Status: Sold
LOCATION! LOCATION! LOCATION! Beautifully newly RENOVATED 3 bedrooms plus den suite! Spacious 1310 sq ft plus 100 sq ft of covered outdoor patio! UTILITIES ALL INCLUDED IN THE LEASE PRICE! (except for internet). New floors, new kitchen with extended open concept kitchen space, new counters and backsplash , new ceramic floors, 2 new full bathrooms, new appliances, newly installed potlights, electrical upgraded circuit breaker box. STEPS TO LONGBRANCH GO TRAIN, TTC AND MIWAY TRANSPORTATION! Across from Marie Curtis Park , Walking Trails, Shops and Lake Ontario. COMES WITH 2 PARKING SPACES!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W6623488 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Jul, 2023 (1002 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L5E 3E3 |
Fridge, stove, built-in dishwasher, range hood vent, water filter, undermount kitchen cabinetry lighting, stacked washer, dryer, closet organizers. Non smokers, No pets.
| Bike Storage |
| Party/Meeting Room |
| Tennis Court |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Price | : $3,650 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lakeshore/Dixie |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :1200-1399 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Foyer | :7.45 m x 1.73 m |
|---|---|
| Living | :5.65 m x 4.70 m |
| 2nd Br | :3.67 m x 3.58 m |
| Den | :3.20 m x 2.25 m |
| Kitchen | :4.68 m x 2.34 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.80 m x 3.40 m |
| 3rd Br | :3.70 m x 3.58 m |
| Laundry | :2.65 m x 1.50 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :2 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
05 Jul, 2023
TREB #W6623488
Leased
$3650.0
Sign in to view full price history of this property