1117 - 1485 Lakeshore Rd E, Mississauga MLS Number: W6669116
Lakeview, Mississauga, Peel, ON, L5E 3G2$2,400
Status: Sold
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife Landmark Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,400
Status: Sold
Newly Painted Condo Suite With Functional And Practical Layout. Bright Se Exposure! Open Concept Living/Dining Room! Spacious Master Bedroom With Sunny Solarium And Large Walk-In Closet. Solarium Can Be Used As Second Bedroom. Well Maintained Condominium
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W6669116 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :26 Jul, 2023 (980 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L5E 3G2 |
Utilities Are Included In Rent: Hydro, Heat, A.C. & Water. Fridge, Stove, Dishwasher, Ensuite Washer & Dryer. 1 Parking Space Close To Elevator & Locker. Steps To Lake, Parks & Trails. Walking Distance To Long Branch Go Train Station.
| Party/Meeting Room |
| Tennis Court |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Sauna |
| Recreation Room |
| Price | : $2,400 |
|---|
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lakeshore & East Of Dixie |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :6.20 m x 3.27 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.00 m x 2.40 m |
| Solarium | :2.90 m x 2.20 m |
| Dining | :6.20 m x 3.27 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.60 m x 3.02 m |
| Bathroom | :2.40 m x 1.50 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :E97 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :None |
| Park | :Park |
26 Jul, 2023
TREB #W6669116
Leased
$2400.0
Sign in to view full price history of this property