1033 Shaw Drive, Mississauga MLS Number: W13109134
Lakeview, Mississauga, Peel, ON, L5G 3Z3$4,900
Status: For Lease
- 3+1 Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Bay Street Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,900
Status: For Lease
Beautifully Maintained Custom-Built Detached Home In Prime Lakeview/Port Credit Area! Rarely Available 3 Bedroom, 3 Bathroom Fully Detached Home Featuring 9 Ft Ceilings On Main & Second Floors, Open Concept Kitchen/Dining/Family Room With Walk-Out To Deck & Fully Fenced Backyard. Upgraded Finishes Throughout Including Hardwood Floors, Crown Moulding, Pot Lights, Granite & Marble Countertops, Wrought Iron Pickets & Upgraded Cabinetry. Functional Layout With Finished Basement Offering Additional Living Space. Bright & Spacious Interior With Large Windows Throughout. Built-In Garage & Driveway Parking. Located Within Walking Distance To Port Credit GO Station, Lake Ontario Waterfront, Parks, Trails, Shops & Restaurants. Easy Access To QEW. Quiet Family-Friendly Neighbourhood. Looking For Respectful Long-Term Tenants.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13109134 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :10 May, 2026 (12 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | :
L5G 3Z3
|
| Price | : $4,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lakeshore Rd & Shaw Drive |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Foyer | :2.74 m x 1.7 m |
|---|---|
| Family Room | :5.08 m x 3.78 m |
| Primary Bedroom | :4.37 m x 3.58 m |
| Bedroom 3 | :4.17 m x 3.15 m |
| Bedroom | :10.49 m x 4.88 m |
| Utility Room | :4.27 m x 2.74 m |
| Kitchen | :4.75 m x 3.35 m |
|---|---|
| Dining Room | :4.52 m x 3.56 m |
| Bedroom 2 | :3.35 m x 2.87 m |
| Den | :2.92 m x 1.83 m |
| Laundry | :4.5 m x 2.18 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In Basement |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Lower Level |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
10 May, 2026
TREB #W13109134
Listed
$4900.0
Sign in to view full price history of this property