1710 - 330 Rathburn Rd W, Mississauga MLS Number: W6721614
Creditview, Mississauga, Peel, ON, L5B 3Y1$3,250
Status: Sold
- 2+2 Beds
- 2 Baths
- Area : 1000-1199 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Axxess Realty Centre Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,250
Status: Sold
Fabulous Open Concept Bright 2-Bed+Den, 2-Bath Corner Suite W/Balcony, In Mississauga's Thriving City Centre! Freshly Painted W/ Modern Colour Palette, Custom Wndw Blinds & Brand New Laminate Flooring Thruout. 2 Exclusive Underground Parking Spots. Primary Bdrm Has 4-Pc Ensuite Bath. Large Combined Living & Dining Room Area W/ Separate Kitchen. Spacious 2nd Bdrm & 4-Pc Bath. Large Wndws & Se Views. Pets Permitted, 2 Max And 25Lbs Each. Enjoy Amenities: Indoor Pool & Hot Tub, Fitness Gym, Games Room, Media/Party Room, Outdoor Tennis Courts, Front Lobby W/Concierge. Steps To Square One Shopping Mall, Restaurants & Entertainment. Nearby To Living Arts Centre Theatre, Celebration Square Ice Skating, And Sheridan College & University Of Toronto Erindale Campuses. Close To Ymca & Local Parks. Just 20Mins To Village Of Port Credit And Lake Ontario Waterfront! Short Distance To Public & Private Schools. Quick Access To Hwy 403 & Hurontario St, Mins To 3 Go Stations. Vacant & Ready To Move In!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W6721614 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :08 Aug, 2023 (967 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L5B 3Y1 |
| Price | : $3,250 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 2 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Confederation/ Rathburn W |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :1000-1199 sqft |
| Living | :6.13 m x 3.25 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.50 m x 2.40 m |
| 2nd Br | :5.00 m x 2.70 m |
| Dining | :6.13 m x 3.25 m |
|---|---|
| Br | :5.00 m x 3.14 m |
| Den | :3.65 m x 2.10 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Exclusive |
| Parking Space | :2 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :Open |
08 Aug, 2023
TREB #W6721614
Leased
$3250.0