10 Torada Court, Brampton MLS Number: W13050770
Snelgrove, Brampton, Peel, ON, L5A 1H6$2,650
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : King Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,650
Status: For Lease
Spacious detached home on a large lot featuring 3 bedrooms plus a den and 2 full bathrooms. Situated in a prime location. A rear entrance provides convenient access to the backyard. Main floor laundry is accessible with a direct entrance from the garage. Located in the desirable Snelgrove area, known for its friendly community, and close to schools, transit, and shopping. Tenants to transfer utilities under their names before possession. Tenants will be responsible for lawn care and snow removal on premises.Basement unfinished. 100% utilities.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13050770 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Apr, 2026 (19 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L5A 1H6 |
| Price | : $2,650 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Wanless/Hurontario |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Workshop | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :7 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Laundry Room |
|---|---|
| Garage | :Attached |
27 Apr, 2026
TREB #W13050770
Listed
$2650.0
Sign in to view full price history of this property