13 - 5 Romilly Ave, Brampton MLS Number: W11977132
Northwest Brampton, Brampton, Peel, ON, L7A 0B7$2,475
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1000-1199 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife/miracle Realty Ltd
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,475
Status: Sold
Brand-new 1139 sq. ft. Rosehaven home, Modern Design-Condo Town House for Lease, Featuring 2 spacious bedrooms and 2 full bathrooms, this home is tailored to suit your lifestyle. The 8' smooth ceilings enhance the open space, allowing natural light to flood the rooms. The kitchen is a true standout, with sleek quartz countertops, a functional breakfast bar, and premium finishes that inspire your inner chef. Step outside onto your private covered patio with a BBQ gas hookup-an ideal space for entertaining or simply unwinding. Both bathrooms are equipped with luxurious quartz finishes, adding a touch of elegance to your daily routine. Master Bedroom with rare Dressing nook (Den) with specious closet space. With modern touches throughout, this home offers a stylish and comfortable living experience. Located in a prime area, this home is just minutes from Mount Pleasant GO Station, making commuting a breeze. You'll also be close to top-rated schools, shopping centers, dining options, and local attractions, offering unmatched convenience. This is a rare opportunity to live in a brand-new, meticulously designed home in one of the most desirable neighborhoods around.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W11977132 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 Mar, 2025 (387 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L7A 0B7 |
| Visitor Parking |
| Price | : $2,475 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :MISSISSAUGA ROAD/ WANLESS RD/ ROMILLY AVE |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1000-1199 sqft |
| Kitchen | :3.04 m x 2.40 m |
|---|---|
| Living | :4.70 m x 4.88 m |
| Den | :1.75 m x 2.60 m |
| Dining | :3.00 m x 3.43 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.20 m x 3.17 m |
| 2nd Br | :2.74 m x 3.63 m |
| Exterior Finish | :Brick Front |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Garage | :None |
|---|---|
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :None |
11 Mar, 2025
TREB #W11977132
Leased
$2475.0
Sign in to view full price history of this property