238 - 85 Attmar Drive, Brampton MLS Number: W13111114
Bram East, Brampton, Peel, ON, L6P 0Y6$2,000
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 500-599 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Lpt Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,000
Status: For Lease
This Charming New One Bed Condo Is Part Of The Popular Claireville Community And Offers A Modern Living Experience Crafted By Royal Pine Homes, Bordering Vaughan. This Spacious One Bedroom Features A Luxurious 4 Piece Bathroom With Premium Collection Finishes That Include Sleek Quartz Countertops, A Stylish Backsplash, And Upgraded Plank Laminate Flooring. Included With The Unit Is TWO Underground Parking Spots And A Convenient Locker Located On The Same Level! The Location Is Ideal, With Easy Access To Major Highways, Making Commuting Between Brampton And Vaughan A Breeze. Additionally, It Is Situated Close To Parks, Schools, Shopping Centers, And Hospitals, Top Rated Schools, 3 Minute Walk Crystalview Park, 9 Minute Walk to Minaker Park That Has A Basketball Court, Tennis Court & Park. Ensuring That All Your Daily Needs Are Within Reach. This Is A Fantastic Opportunity For Anyone Seeking A Blend Of Comfort, Style, And Convenience In A Thriving Community
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W13111114 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | :
L6P 0Y6
|
| Price | : $2,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Queen St & The Gore Rd |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :500-599 sqft |
| Kitchen | :5.18 m x 3.3 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.58 m x 2.79 m |
| Living Room | :5.18 m x 3.3 m |
|---|
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :P1 |
| Patio Terrace | :Terrace |
11 May, 2026
TREB #W13111114
Listed
$2000.0
Sign in to view full price history of this property