295 McEachern Lane, Gravenhurst MLS Number: X12953032
Muskoka (S), Gravenhurst, Muskoka, ON, P1P 0H8$3,100
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: For Lease
A beautiful, Move in ready, 4 bedroom detached home available for lease in a desirable neighbourhood located in Gravenhurst. This well maintained home features a bright open concept layout, modern kitchen with quartz counters and stainless steel appliances, Porcelain tiles in the breakfast area, a spacious primary bedroom with a walk-in closet and ensuite, conveniently located second floor laundry. This home offers plenty of space for families or professionals looking to enjoy Muskoka living while still being minutes to downtown, schools, parks, trails, Lake Muskoka, and Hwy 11.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X12953032 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (16 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Muskoka |
|---|---|
| Postal Code | :
P1P 0H8
|
| Price | : $3,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :McEachern Lane & Beechwood Forest Lane |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Great Room | :4.64 m x 4.39 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.57 m x 2.74 m |
| Bedroom 2 | :3.48 m x 2.93 m |
| Bedroom 4 | :4.12 m x 323.0 m |
| Breakfast | :3.57 m x 3.04 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.69 m x 3.68 m |
| Bedroom 3 | :3.48 m x 2.93 m |
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper Level |
02 Apr, 2026
TREB #X12953032
Listed
$3100.0
Sign in to view full price history of this property