1 - 2212 Saddlerock Ave, London MLS Number: X5767117
London, Middlesex, ON, N6G 3W3$3,200
Status: Sold
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Exp Realty, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: Sold
Welcome To 2212 Saddlerock Avenue, A Brand New 2 Story Detached House In One Of North London's Most Highly Regarded Neighborhoods! Close To Masonville Mall, Golf Course, Western Uni And Everything Else You Need! Featuring Approximately 2140Sqf Of Curated Living Space, 9 Foot Ceiling Open Concept Main Floor W/ Laundry Room & High End Finishes Throughout! You Will Find 4 Large Bdrms Upstairs With A Front Facing Grand Primary Bedroom W/ 5Pc Ensuite & W/I Closet!
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X5767117 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :10 Nov, 2022 (1239 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Middlesex |
|---|---|
| Postal Code | : N6G 3W3 |
| Price | : $3,200 |
|---|
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :10 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Applerock And Saddlerock |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :7.95 m x 6.60 m |
|---|---|
| Foyer | :2.40 m x 2.00 m |
| Prim Bdrm | :5.60 m x 3.90 m |
| 3rd Br | :3.90 m x 3.60 m |
| Bathroom | :2.50 m x 2.40 m |
| Laundry | :2.30 m x 1.90 m |
|---|---|
| Powder Rm | :2.00 m x 1.00 m |
| 2nd Br | :3.60 m x 3.60 m |
| 4th Br | :2.80 m x 2.80 m |
| Bathroom | :2.40 m x 1.60 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stucco/Plaster |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
10 Nov, 2022
TREB #X5767117
Terminated
$3200.0
Sign in to view full price history of this property