9 Bridgenorth Cres, Hamilton MLS Number: X9358767
Stoney Creek, Hamilton, ON, L8E 6B9$3,500
Status: Sold
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2500-3000 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Skylette Marketing Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: Sold
Prestigious Lake Pointe Community. Short Walk to Lake Parks & Conservation area. Easy QEW access, Costco, school & shopping. Welcome to this Beautiful Executive 4 Bedroom Family Home, Huge living Room, California shutters throughout, fully landscaped yard with water fountain. Amazing Opportunity For A Lease Experience that you dont want to miss. Come check out.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X9358767 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Dec, 2024 (461 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Hamilton |
|---|---|
| Postal Code | : L8E 6B9 |
| Price | : $3,500 |
|---|
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Fifthy Road / QEW |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2500-3000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :18.60 m x 11.10 m |
|---|---|
| Kitchen | :11.10 m x 9.40 m |
| Bathroom | :0.00 m x 0.00 m |
| 2nd Br | :16.40 m x 11.10 m |
| 4th Br | :10.80 m x 9.50 m |
| Bathroom | :0.00 m x 0.00 m |
| Dining | :18.60 m x 11.10 m |
|---|---|
| Family | :14.60 m x 13.00 m |
| Prim Bdrm | :17.10 m x 11.70 m |
| 3rd Br | :11.30 m x 10.20 m |
| Bathroom | :0.00 m x 0.00 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Main |
| Park | :Park |
27 Dec, 2024
TREB #X9358767
Expired
$3500.0
Sign in to view full price history of this property