201 - 837 King Street E, Hamilton MLS Number: X12938684
Gibson, Hamilton, ON, L8M 1B3$2,000
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Homelife/5 Star Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,000
Status: For Lease
WELCOME TO THE BMO BANK LOFTS ! ALL NEW : HVAC SYSTEM, KITCHEN, FINISHES FROM TOP TO BOTTOM. CLOSE TO ALL AMENITIES, PARKS, SCHOOLS, PLACES OF WORSHIP, RESTAURANTS, SHOPPING ARE ALL NEARBY.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X12938684 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :31 Mar, 2026 (11 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Hamilton |
|---|---|
| Postal Code | :
L8M 1B3
|
| Price | : $2,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :KING ST E / SHERMAN AVE S |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Kitchen | :3.04 m x 3.04 m |
|---|---|
| Dining Room | :4.42 m x 3.81 m |
| Bedroom 2 | :2.94 m x 4.57 m |
| Living Room | :4.42 m x 3.81 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.35 m x 3.66 m |
| Exterior Finish | :Stone |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Coin Operated |
|---|
31 Mar, 2026
TREB #X12938684
Listed
$2000.0
Sign in to view full price history of this property