556 Barton St, Hamilton MLS Number: X6689948
Stoney Creek, Hamilton, ON, L8E 5N3$2,400
Status: Sold
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Kingsway Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,400
Status: Sold
Great location. 3 bedroom with large backyard. Near schools, church, public transportation and shopping.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X6689948 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Sep, 2023 (939 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Hamilton |
|---|---|
| Postal Code | : L8E 5N3 |
| Price | : $2,400 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hweit/Barton |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :No |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Kitchen | :15.00 m x 13.00 m |
|---|---|
| Foyer | :12.00 m x 5.00 m |
| Prim Bdrm | :13.00 m x 10.00 m |
| 3rd Br | :11.20 m x 9.20 m |
| Den | :15.00 m x 8.10 m |
|---|---|
| Living | :22.30 m x 12.00 m |
| 2nd Br | :10.80 m x 10.00 m |
| Exterior Finish | :Alum Siding |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :None |
| Laundry | :Shared |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Lower |
05 Sep, 2023
TREB #X6689948
Leased
$2400.0
Sign in to view full price history of this property