206 - 257 Millen Rd, Hamilton MLS Number: X5856821
Stoney Creek, Hamilton, ON, L8E 2H1$2,350
Status: Sold
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Escarpment Realty Inc., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,350
Status: Sold
Luxury Built End Unit Condo In Charming Stoney Creek. Features: 9 Ft Ceilings, Custom Built Kitchen, Solid Wood Cabinetry, Doors & Trims, Quartz Counters, All In-Floor Radiant Heat, All Led Lighting, Ductless A/C, In-Suite Laundry, S/S Appliances, Window Coverings, Rooftop Terrace W/ Bbq, Gym, Party Toom W/ Kitchenette. Rental Application Required W/ References, Employment Verification And Credit Check, Min 1 Yr Lease W/ Last Month Deposit. A++ Tenant Only. No Smokers.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :X5856821 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Feb, 2023 (1157 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Hamilton |
|---|---|
| Postal Code | : L8E 2H1 |
Exclusions: Tenant's Belongings Rental Items: None
| Bbqs Allowed |
| Party/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Security System |
| Rooftop Deck/Garden |
| Price | : $2,350 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Wall Unit |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :Between Hwy 8 & Barton St |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :5.03 m x 3.12 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.17 m x 3.28 m |
| Living | :4.29 m x 2.92 m |
|---|---|
| Br | :3.61 m x 2.97 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :None |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :A |
| Patio Terrace | :Open |
01 Feb, 2023
TREB #X5856821
Leased
$2350.0
Sign in to view full price history of this property