226 JESSIE CAVERHILL PAS, Oakville MLS Number: W9310180
Rural Oakville, Oakville, Halton, ON, L7M 0Z6$7,000
Status: Sold
- 4+ Beds
- 5 Baths
- Area : 3500-5000 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife/response Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$7,000
Status: Sold
Spectacular Home in Prestigious Oakville North, 4483 Square Feet with 4 Bedrooms, 5 Washrooms, 5 Walk-in Closets, 2 Staircase, Custom Made Kitchen with High End Stove, Fridge, Dishwasher & Built-in Microwave. Loft with Balcony, Porcelain Floor Tile in Kitchen and all Baths. All Counter Tops has Granite or Marble Tops, Crown Moulding. Decorative Ceiling in Family, Living and Dining Room. Close to Oakville Hospital & all Other Amenities.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W9310180 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :21 Dec, 2024 (467 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Halton |
|---|---|
| Postal Code | : L7M 0Z6 |
| Price | : $7,000 |
|---|
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :10 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Preserve Dr and Sixteen Mile Rd |
| Bathrooms | :5 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :3500-5000 sqft |
| Family | :6.10 m x 4.72 m |
|---|---|
| Dining | :6.10 m x 3.44 m |
| Breakfast | :3.84 m x 3.01 m |
| 2nd Br | :4.26 m x 4.14 m |
| 4th Br | :5.51 m x 3.07 m |
| 5th Br | :0.00 m x 0.00 m |
| Living | :5.36 m x 3.44 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.41 m x 3.44 m |
| Prim Bdrm | :6.55 m x 4.20 m |
| 3rd Br | :3.84 m x 3.35 m |
| Den | :3.80 m x 2.77 m |
| Exterior Finish | :Stone |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Main |
21 Dec, 2024
TREB #W9310180
Expired
$7000.0
Sign in to view full price history of this property