413 Maidstone Cres, Oakville MLS Number: W6120380
Glen Abbey, Oakville, Halton, ON, L6M 1C1$4,200
Status: Sold
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Intraland Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,200
Status: Sold
Welcome to your beautifully maintained Glen Abbey 3-bedroom home on a quiet, family-friendly street. This house boasts a great floor plan and a mature treed backyard, providing a peaceful setting. It's conveniently located near highly ranked schools, a park, transit, shopping, and the prestigious Glen Abbey Golf Course. With easy access to highways and the Go station, this location is perfect for commuters. Don't miss the opportunity to lease this home!
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W6120380 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :16-30 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 Jun, 2023 (1017 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Halton |
|---|---|
| Postal Code | : L6M 1C1 |
| Price | : $4,200 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Dorval / Olabbey Ln |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Living | :13.60 m x 17.30 m |
|---|---|
| Kitchen | :10.80 m x 19.90 m |
| 2nd Br | :9.00 m x 11.80 m |
| Rec | :16.90 m x 23.60 m |
| Dining | :10.80 m x 11.20 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :13.00 m x 17.60 m |
| 3rd Br | :10.00 m x 13.70 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower |
20 Jun, 2023
TREB #W6120380
Leased
$4200.0
Sign in to view full price history of this property