926 Deverell Place, Milton MLS Number: 40682528
Coates, Milton, Halton, ON, L9T 0M2$2,900
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1174 sqft
- Property Type: Residential Lease (Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Rock Star Real Estate Inc., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,900
Status: Sold
Beautiful And Well-Maintained Energy Star Rated Freehold End Unit, Hardwood Throughout, Freshly Painted, Built By Mattamy In Very Desirable Hawthorne Village. Open Concept Design With Spacious Living Rm. Formal Dining Rm With W/O To Large Balcony. Eat-In Kitchen Includes Breakfast Bar. Large Master Br With 4 Pc Semi-Ensuite And Walk-In Closet. Close To Schools, Transit, Shopping And Parks. Come And See What Else This Unit Has To Offer!
| Property Type | :Residential Lease |
|---|---|
| MLS Number | :40682528 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :16-30 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :06 Jan, 2026 (85 Days ago) |
| Source | :Oakville |
| Area | :Halton |
|---|---|
| City | :Milton |
| Area Major | :2 - Milton |
| Area Minor | :1028 - CO Coates |
| Postal Code | : L9T 0M2 |
| Directions | :Louise St. Laurent Ave To Yates to Hepburn to Deverell |
| Price | : $2,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Approx Square Footage | :1174 sqft |
| Foyer | :3.35 m x 2.34 m |
|---|---|
| Dining Room | :2.77 m x 2.90 m |
| Bedroom Primary | :4.72 m x 2.77 m |
| Living Room | :5.00 m x 4.11 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.72 m x 2.90 m |
| Bedroom | :3.86 m x 3.05 m |
01 Dec, 2024
TREB #40682528
Listed
Price On Request