12420 Dublin Line N, Halton Hills MLS Number: W5831977
Acton, Halton Hills, Halton, ON, L7J2M1$3,200
Status: Sold
- 3+2 Beds
- 2 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Ace Realty Inc., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: Sold
Beautiful 3+2 Bedrooms Bungalow, 2.86 Acres Lot. 10 Mins To The Town Of Milton & Hwy 401, 10 Minutes. Well Built Brick Bungalow. Overlooking The Living Room With Brick Wall Accent & Wood Burning Insert. Walkout To Your Cozy Sunroom Overlooking Private Acreage & Spectacular Country Views. Acton Go Station 5 Mins., Secondary School 7 Mins, Elementary School, 3 Mins, School Bus Come Front Of Gate, Medical Centre 5 Mins, If You Need Workshop $500 More.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W5831977 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 Dec, 2022 (1197 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Halton |
|---|---|
| Postal Code | : L7J2M1 |
| Price | : $3,200 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 2 |
|---|---|
| No. of Rooms | :10 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :22nd Side Rd & Dublin Line |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Oil |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :9.14 m x 6.09 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.06 m x 3.67 m |
| Sunroom | :4.56 m x 4.56 m |
| 2nd Br | :2.45 m x 3.65 m |
| 4th Br | :3.36 m x 3.05 m |
| Rec | :3.65 m x 7.31 m |
| Dining | :6.09 m x 9.14 m |
|---|---|
| Family | :5.79 m x 3.65 m |
| Prim Bdrm | :2.45 m x 3.66 m |
| 3rd Br | :2.75 m x 2.45 m |
| 5th Br | :3.38 m x 4.59 m |
| Workshop | :9.57 m x 14.60 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :14 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
22 Dec, 2022
TREB #W5831977
Terminated
$3200.0
Sign in to view full price history of this property