18 Main St, Kirkland Lake MLS Number: T9293296
Kirkland Lake, Timiskaming, ON, P2N 2C9$124,900
Status: Sold
- 3+ Beds
- Property Type: Residential (Detached)
- Property Taxes : $2091.58 (Tax Year:2024)
- Listing Courtesy : Lana Chalifoux Real Estate Ltd
Maximum 4 project can be compared at one go.
$124,900
Status: Sold
CHARMING STARTER OR DOWNSIZER! Welcome to this delightful home, perfect for both first-time home buyers & those looking to downsize. The main floor offers a spacious mudroom with convenient main floor laundry, an inviting open-concept living & dining area, a cozy master bedroom & a bright kitchen that overlooks the serene backyard. Upstairs, you'll find 2 Bdrs & 4PC bath. Step outside to enjoy the freshly painted back deck, a fully fenced yard & a single detached garage. This charming property is priced to sell, Don't miss out
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :T9293296 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :09 Dec, 2024 (09 Dec, 2024) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Timiskaming |
|---|---|
| Postal Code | : P2N 2C9 |
| Price | : $124,900 |
|---|---|
| Property Taxes | :$2091.58 |
| Tax Year | :2024 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :From Government Road turn onto Main Street. |
| Bathrooms | :0 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Living | :6.70 m x 3.65 m |
|---|---|
| 2nd Br | :308.45 m x 277.97 m |
| Prim Bdrm | :460.85 m x 277.97 m |
| Kitchen | :4.57 m x 3.35 m |
|---|---|
| 3rd Br | :6.70 m x 2.13 m |
29 Nov, 2024
TREB #T9293296
Expired
$124900.0
Sign in to view full price history of this property