40 - 205 West Oak Trail, Kitchener MLS Number: X12972264
Kitchener, Waterloo, ON, N2R 0R9$2,100
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Townhouse)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,100
Status: For Lease
Welcome to 40-205 West Oak Trail, Kitchener-a well-maintained and modern home located in a desirable community. This inviting unit offers a functional layout with bright, open living spaces and generously sized rooms, perfect for comfortable everyday living. Enjoy a convenient location close to schools, parks, shopping, and major highways, making commuting a breeze. A fantastic opportunity for those seeking a stylish and low-maintenance home in a great Kitchener neighborhood!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :X12972264 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 Apr, 2026 (16 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | :
N2R 0R9
|
| Price | : $2,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Fisher-hallman/ Huron |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Bedroom | :3.04 m x 3.04 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.0 m x 3.05 m |
| Dining Room | :6.0 m x 4.0 m |
|---|---|
| Living Room | :4.0 m x 4.05 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Patio Terrace | :Open |
08 Apr, 2026
TREB #X12972264
Listed
$2100.0
Sign in to view full price history of this property