90 PENELOPE Drive, Kitchener MLS Number: X13043470
Kitchener, Waterloo, ON, N2N 3C5$1,900
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Housesigma Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,900
Status: For Lease
** BASEMENT ON LEASE** walkout legal basement. Lots of sunlight and access to large deck and backyard. 2 bedrooms, 1 washroom, large living area, kitchen and a separate dining area. 40% Utilities bills shared with upper tenants. This location is within walking distance to schools, walking trails, parks, shopping, medical buildings, quick highway access and all other amenities located along the Boardwalk. Dont miss this unique opportunity, book your private showing now to see why this will be the right home for you!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13043470 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :24 Apr, 2026 (5 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | : N2N 3C5 |
| Price | : $1,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Ira Needles Blvd to Penelope Dr |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Bedroom | :6.02 m x 5.41 m |
|---|---|
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom | :4.47 m x 2.92 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.89 m x 2.06 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Walk-Out |
| Laundry | :In Basement |
|---|---|
| Garage | :Attached |
24 Apr, 2026
TREB #X13043470
Listed
$1900.0
Sign in to view full price history of this property