2 - 1381 Hwy 8 Highway, Cambridge MLS Number: X13120940
Cambridge, Waterloo, ON, N1R 5S2$1,350
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Homelife/miracle Realty Ltd
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,350
Status: For Lease
Amazing 2 Bedroom , 1 Washroom Unit on 52 Acres of Farming Land, plenty of parking space with a breath taking country side view. 2 Parking. Cozy Bedrooms with Walk in Closet. Separate Laundry. Lots of Outside space for walking and beautiful Landscaping to enjoy. Large Balcony with Pond View.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13120940 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (3 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | :
N1R 5S2
|
| Price | : $1,350 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :2 |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :Highway 8 / Concession 7 |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Propane |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Kitchen | :3.05 m x 2.13 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :3.05 m x 3.05 m |
| Primary Bedroom | :3.05 m x 3.66 m |
|---|---|
| Dining Room | :3.05 m x 2.13 m |
| Exterior Finish | :Wood |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Common Area |
|---|
13 May, 2026
TREB #X13120940
Listed
$1350.0
Sign in to view full price history of this property