28 Mayo Avenue, Cambridge MLS Number: X12988160
Cambridge, Waterloo, ON, N1T 2E8$2,900
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Gold Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,900
Status: For Lease
Gorgeous Mattamy Built Detached Home, 2 Minutes Away From 401 All Amenities, Park, School, Restaurants, Grocery Store, Public Transit, Library, School Bus Comes To Pick Up Kids Close To The House, Good Rating Ryerson Public School, Nice Kitchen, Cozy Family Room W/ Gas Fireplace, Living Room On Main Floor, M/Bdrm W/ Ensuite & 2 More Good Size Bdrms W/ Jack & Jill Washroom, Wood Staircase, Laundry On 2nd Floor, Finished Basement With Rec Room.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X12988160 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :16 Apr, 2026 (14 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | :
N1T 2E8
|
| Price | : $2,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Baggs Cres/ Arthur Fach Dr |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Family Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Breakfast | :0.0 m x 0.0 m |
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 3 | :0.0 m x 0.0 m |
| Media Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Laundry | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
12 Apr, 2026
TREB #X12988160
Listed
$2900.0
Sign in to view full price history of this property