114 - 155 Equestrian Way, Cambridge MLS Number: X8348436
Cambridge, Waterloo, ON, N3E 0E8$3,200
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Listing Courtesy : Homelife/miracle Realty Ltd
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: Sold
Brand New Never Lived. 3 Storey Luxury Townhome 1500 Sqft. Quiet & Friendly community In Cambridge. Nestled Beside The Speed River, With Three Parks, Two Schools & Over 9KM Of Hiking, Biking & Walking Trails, All To Be Enjoyed From Your Doorstep. 3 Bedroom Plus Den. Den Can Be Used As Bedroom. 1.5 Bath. Single Car Garage And Backyard. New Appliances. Laundry On Main Floor.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X8348436 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :17 Aug, 2024 (593 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | : N3E 0E8 |
| Price | : $3,200 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Speedsville & Equestrian Way |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Den | :3.50 m x 2.92 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.77 m x 4.29 m |
| Prim Bdrm | :4.90 m x 3.65 m |
| 3rd Br | :2.40 m x 2.95 m |
| Great Rm | :4.90 m x 3.62 m |
|---|---|
| Dining | :2.47 m x 3.38 m |
| 2nd Br | :2.43 m x 2.95 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
17 Aug, 2024
TREB #X8348436
Expired
$3200.0
Sign in to view full price history of this property