617 - 257 Hemlock St, Waterloo MLS Number: X8153186
Waterloo, ON, N2L 3R4$1,850
Status: Sold
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Smart Sold Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,850
Status: Sold
Sage Condos Offers An Exceptional Living Experience And Located In The Heart Of Waterloo's Student District. Suite Comes Completely Furnished With Stunning Features And Designer. Great Location Steps From Both University Of Waterloo And Wilfrid Laurier. Fully Furnished Unit. Includes Bed, Sofa, Large Tv, Wall Desk W/Chair, Dining Table W/Chairs, Blinds.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :X8153186 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :26 Apr, 2024 (705 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Waterloo |
|---|---|
| Postal Code | : N2L 3R4 |
Stainless Steel Refrigerator, Microwave, Built-In Dishwasher, Front Load Stacked Washer & Dryer, Electric Cooktop & Oven, Package Includes Bed, Sofa, Large Tv, Wall Desk W/Chair, Dining Table W/Chairs, Blinds & Elfs.
| Party/Meeting Room |
| Bike Storage |
| Rooftop Deck/Garden |
| Exercise Room |
| Price | : $1,850 |
|---|
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :University Ave & Albert Street |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :4.26 m x 3.08 m |
|---|---|
| Br | :2.93 m x 2.32 m |
| Dining | :4.26 m x 3.08 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.40 m x 1.56 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :0 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :None |
| Patio Terrace | :None |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
26 Apr, 2024
TREB #X8153186
Leased
$1850.0
Sign in to view full price history of this property