4 - 64 RIVER Rd E, Wasaga Beach MLS Number: S10439037
Wasaga Beach, Simcoe, ON, L9Z 2L1$2,200
Status: Sold
- 1+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1000-1199 sqft
- Property Type: Condo (Condo Townhouse)
- Listing Courtesy : Revel Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,200
Status: Sold
Executive rental available! Rental Term is flexible. World-class water views from upper and lower walk out river-side patios. Enjoy 15-ft of personal shorewall. Stylish, light-filled open concept living and dining space, gas fireplace. walk out lower level, with 2 bedrooms and 2 bathrooms and 2 parking spots. LOCATION!!! 5 min walk/paddle to Wasaga's MOST popular Beach 1. Direct sunset views of Provincial Park and panoramic views of the Nottawasaga River and to Georgian Bay. Quiet, upscale, gated community; majority owner occupied. ALL summer/winter exterior maintenance inc landscaping & snow removal for the ski crowd. 2 personal parking spots. Lots of storage space plus future large storage shed pre-approved by board.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :S10439037 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :11-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Dec, 2024 (516 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Simcoe |
|---|---|
| Postal Code | : L9Z 2L1 |
| Visitor Parking |
| Price | : $2,200 |
|---|
| Maintenance Fees | :$0.00/month |
|---|
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Man Street To River Road East |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1000-1199 sqft |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Other | :6.93 m x 3.84 m |
|---|---|
| Br | :4.37 m x 2.84 m |
| Prim Bdrm | :5.79 m x 3.30 m |
| Kitchen | :3.71 m x 1.88 m |
|---|---|
| Family | :5.79 m x 4.70 m |
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :None |
| Parking Space | :2 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Other |
| Patio Terrace | :Open |
27 Dec, 2024
TREB #S10439037
Leased
$2200.0
Sign in to view full price history of this property