211 Hutchinson Dr, New Tecumseth MLS Number: N6745858
Alliston, New Tecumseth, Simcoe, ON, L9R 1V2$2,800
Status: Sold
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Listing Courtesy : Century 21 Heritage Group Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,800
Status: Sold
Well Kept, End-Unit Townhouse For Rent. Devonleigh Built Approx 1400Sf. Open Clear View From The Rear Of The House With No Rear Neighbours. Open Concept Main Floor, Bright Space With Large Windows. Interior Garage Access. Large Master Bedroom With Ensuite And Walkin Closet. 2nd Floor Full Bathroom. Basement Laundry. Walking Distance To Schools. Available September 1/2023 or after.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :N6745858 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Sep, 2023 (944 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Simcoe |
|---|---|
| Postal Code | : L9R 1V2 |
| Price | : $2,800 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Gray & Dowling |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :3.15 m x 3.01 m |
|---|---|
| Great Rm | :2.89 m x 5.68 m |
| 2nd Br | :3.18 m x 3.12 m |
| Breakfast | :3.05 m x 2.69 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.18 m x 3.86 m |
| 3rd Br | :3.25 m x 2.56 m |
| Exterior Finish | :Brick, Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Lower |
01 Sep, 2023
TREB #N6745858
Leased
$2800.0
Sign in to view full price history of this property