548 Hudson Crescent, Midland MLS Number: S12953298
Midland, Simcoe, ON, L4R 0J2$2,850
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 4 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Re/max Crosstown Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,850
Status: For Lease
Welcome to this stunning brand new townhouse located in desirable sought-after waterfront community of Bayport Village. 4 bedroom, 4 bathrooms, finished basement. Sun filled home offering a generous 1,988 sqft of living space. Modern open-concept floor plan. Natural oak hardwood flooring in all main floor living areas, quartz kitchen countertops, double under-mount sink in kitchen, upgrade kitchen cabinets, extended uppers in kitchen. Resort Lifestyle setting, steps away from a full service Marina, Parks, Golf Course,Walking Trails, Beach, Schools, this town has it all. Close to Huronia Regional Airport, Hwy 93 and 400 with40 minutes drive to Barrie. Amenities close by. Tenant pays all utilities. Require: rental application, ID,employment letter, 2 payslips, full single key credit report with score.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :S12953298 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Simcoe |
|---|---|
| Postal Code | :
L4R 0J2
|
| Price | : $2,850 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Harbourview Dr to Bayport Blvd to Hudson Cres. |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Great Room | :3.96 m x 4.88 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.66 m x 3.66 m |
| Primary Bedroom | :3.66 m x 3.66 m |
| Bedroom 3 | :2.44 m x 2.89 m |
| Recreation | :3.35 m x 7.32 m |
| Dining Room | :3.96 m x 3.35 m |
|---|---|
| Breakfast | :3.66 m x 3.05 m |
| Bedroom 2 | :2.43 m x 3.35 m |
| Bedroom 4 | :2.44 m x 2.74 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper Level |
| Park | :Park |
02 Apr, 2026
TREB #S12953298
Listed
$2850.0
Sign in to view full price history of this property