B - 419 Mapleview Drive E, Barrie MLS Number: S12934506
Painswick South, Barrie, Simcoe, ON, L4N 0H2$2,000
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,000
Status: For Lease
Beautifully renovated main floor unit in a bungalow situated on a generous 133' x 123' lot, offering ample parking and a spacious backyard. This move-in-ready home features a modern kitchen with stainless steel appliances and stone countertops, a bright main floor with two bedrooms and a stylish 4-piece bath. Elegant zebra blinds are on all windows for added privacy and style. Theres no carpet throughout. A perfect blend of comfort, style, and space inside and out. Available May 1.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :S12934506 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Mar, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Simcoe |
|---|---|
| Postal Code | :
L4N 0H2
|
| Price | : $2,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Mapleview Dr E & Stunden Ln |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :5.51 m x 2.97 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.35 m x 3.07 m |
| Living Room | :6.81 m x 3.3 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :3.35 m x 2.36 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Laundry Level | :Main Level |
30 Mar, 2026
TREB #S12934506
Listed
$2000.0
Sign in to view full price history of this property