BSMT - 435 Barker Parkway, Thorold MLS Number: 40751247
Thorold, Niagara, ON, L2V 0K7$1,500
Status: Sold
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 490 sqft
- Property Type: Residential Lease (Single Family Residence)
- Listing Courtesy : Exp Realty Of Canada Inc
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,500
Status: Sold
ALL-INCLUSIVE BSMT (Includes Water, Heat, A/C, High-Speed Wi-Fi, And One Parking Spot)Be The First To Live In This Brand New, Never-Lived-In 2-Bedroom BSMT With High Ceilings And Modern Finishes Throughout. This Freshly Built Unit Offers A Spacious Open Layout, Carpet Free, Kitchen With Electric Stove W/ O/H Exhaust, Fridge, And A Private Stacked Washer And Dryer For Your Convenience. The 3-Piece Bathroom Features A Luxurious Shower Panel Tower With Rain And Waterfall Functions, Massage Body Jets, And A Toilet With Bidet. One Of The Bedrooms Can Easily Be Used As A Home Office, Making It Ideal For Professionals Or Couples Working Remotely. Enjoy Your Own Private Entrance Through The Garage, With A Secure And Convenient Transition Directly Into Your Unit. Located In A Quiet, Family-Friendly Neighborhood, This Move-In-Ready Space Offers Comfort, Privacy, And Modern Living! Floor Plan Attached.
| Property Type | :Residential Lease |
|---|---|
| MLS Number | :40751247 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :06 Jan, 2026 (86 Days ago) |
| Source | :Mississauga |
| Area | :Niagara |
|---|---|
| City | :Thorold |
| Area Major | :Thorold |
| Area Minor | :560 - Rolling Meadows |
| Postal Code | : L2V 0K7 |
| Directions | :Lundy's Ln, take Barker Pkwy north |
| Price | : $1,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Approx Square Footage | :490 sqft |
| Kitchen/Living Room | :4.17 m x 8.31 m |
|---|---|
| Bedroom | :2.29 m x 3.07 m |
| Bedroom | :2.79 m x 3.23 m |
|---|---|
| Bathroom | :2.01 m x 1.88 m |
15 Jul, 2025
TREB #40751247
Listed
Price On Request