12 Harmony Way, Thorold MLS Number: X5844292
Thorold, Niagara, ON, L2V 0B6$2,500
Status: Sold
- 3+ Beds
- 4 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential (Townhouse)
- Listing Courtesy : Re/max Escarpment Golfi Realty Inc., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,500
Status: Sold
Welcome To This Newly Built Townhome With 3 Beds 3.5 Baths In Thorold South Off Hwy 58 (Between Thorold Stone And Lundy's Lane) That Gives You Quick Access To Niagara Falls And Thorold Featured With So Many Amenities Such As Parks, Schools, Shopping, Entertainment, Etc. Features Include Quartz Countertop In Kitchen And Baths, Walk-In Closet With A Window, 3 Pieces En-Suite, 2nd-Floor Laundry, Powder Room On The Main Floor, Upgraded Lighting, Engineered Hardwoods, Tiled Entryway/Baths, Carpet In Bedrooms And Rec Room, Stainless Steel Appliances, Etc. (Measurements For Kitchen/Living/Dining Room As One)
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X5844292 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 Dec, 2022 (1198 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Niagara |
|---|---|
| Postal Code | : L2V 0B6 |
| Price | : $2,500 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Homestead Way |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :7.40 m x 5.69 m |
|---|---|
| Br | :4.33 m x 4.59 m |
| 3rd Br | :3.21 m x 2.72 m |
| Rec | :5.40 m x 5.46 m |
| Bathroom | :2.77 m x 1.97 m |
| Bathroom | :1.93 m x 0.88 m |
|---|---|
| 2nd Br | :3.88 m x 2.86 m |
| Bathroom | :1.57 m x 2.83 m |
| Cold/Cant | :2.26 m x 2.39 m |
| Exterior Finish | :Brick Front, Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper |
| Park | :Park |
20 Dec, 2022
TREB #X5844292
Leased
$2500.0