10 Higgins Avenue, Thorold MLS Number: 40752765
Thorold, Niagara, ON, L3B 0L5$2,300
Status: Sold
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1450 sqft
- Property Type: Residential Lease (Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Homelife Diamonds Realty Inc
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,300
Status: Sold
A Brand New- Bright, modern 3-bedroom, 3-bath home featuring an open-concept living/dining area, chefs kitchen with stainless appliances and island, plus a convenient powder room on the main floor. Upstairs you'll find a spacious primary suite with 4-pc ensuite and walk-in closet, two more bedrooms, laundry, attached garage, private driveway and full unfinished basement. Just minutes from Seaway Mall, parks, schools, Highway 406, Brock University, St. Catharines and Niagara Falls.
| Property Type | :Residential Lease |
|---|---|
| MLS Number | :40752765 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :06 Jan, 2026 (86 Days ago) |
| Source | :Mississauga |
| Area | :Niagara |
|---|---|
| City | :Thorold |
| Area Major | :Thorold |
| Area Minor | :562 - Hurricane/Merrittville |
| Postal Code | : L3B 0L5 |
| Directions | :Kottmeier & Port Robinson |
| Price | : $2,300 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Approx Square Footage | :1450 sqft |
| Living Room | :4.06 m x 1.91 m |
|---|---|
| Kitchen | :7.42 m x 6.32 m |
| Bedroom | :3.86 m x 3.84 m |
| Bedroom | :3.86 m x 4.47 m |
|---|---|
| Bedroom Primary | :6.20 m x 4.19 m |
| Laundry | :3.96 m x 3.73 m |
18 Jul, 2025
TREB #40752765
Listed
Price On Request
Sign in to view full price history of this property