37 1/2 Cumberland St, St. Catharines MLS Number: X8418046
St. Catharines, Niagara, ON, L2M 1E4$3,299
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 4 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Real Estate Centre Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,299
Status: Sold
Don't miss out on owning this modern detached home, a rare gem just steps from Sunset Beach and trails, boasting 4 spacious bedrooms and 4 full baths. With all-new flooring throughout, a walk-out balcony from the master bedroom, and a finished basement, it's meticulously finished. The living room shines with pot lights and seamlessly connects to the open-concept kitchen, which offers access to the deck for summer BBQs. Plus, ample parking adds to its appeal!
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X8418046 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Aug, 2024 (608 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Niagara |
|---|---|
| Postal Code | : L2M 1E4 |
| Price | : $3,299 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :12 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Arthur-Grandview-Northglen |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :4.21 m x 2.86 m |
|---|---|
| Living | :4.05 m x 3.50 m |
| 2nd Br | :3.57 m x 3.70 m |
| Prim Bdrm | :4.82 m x 3.95 m |
| 4th Br | :3.95 m x 3.34 m |
| Dining | :4.05 m x 3.50 m |
|---|---|
| Family | :6.39 m x 3.95 m |
| 3rd Br | :3.45 m x 2.86 m |
| Other | :2.56 m x 1.52 m |
| Laundry | :2.24 m x 0.20 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stucco/Plaster |
|---|---|
| Parking Space | :5 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Park | :Park |
02 Aug, 2024
TREB #X8418046
Leased
$3299.0
Sign in to view full price history of this property