137 King St, Kawartha Lakes MLS Number: X10403209
Lindsay, Kawartha Lakes, ON, K9V 1E2$1,600
Status: Sold
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Tradeworld Realty Inc
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,600
Status: Sold
* Spacious Corner Lot With 2 Bedroom Detached Bungalow * Fenced Private Backyard With Interlock Patio * Detached Garage Is Not Suitable For Parking * Close Proximity To Downtown, Schools, Parks And River * The Property Is Heated By Electric Baseboard With Thermostat Control * Old Gas Furnace And Fireplace Are Deactivated * The Property Is Leased In As Is Condition * **EXTRAS** Fridge, Electric Stove, Washer And Dryer. ** Tenant Pays All Utilities ** Tenant Responsible For Snow Shoveling, Lawn Mowing & Watering **
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :X10403209 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 Feb, 2025 (446 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Kawartha Lakes |
|---|---|
| Postal Code | : K9V 1E2 |
| Price | : $1,600 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :None |
| Heating | :Baseboard |
| Cross Street | :King St/St George St |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Kitchen | :4.62 m x 2.97 m |
|---|---|
| Br | :3.81 m x 2.90 m |
| Bathroom | :0.00 m x 0.00 m |
| Living | :2.62 m x 2.82 m |
|---|---|
| Br | :3.51 m x 2.39 m |
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :5 |
| Basement | :Crawl Space |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Detached |
28 Feb, 2025
TREB #X10403209
Terminated
$1600.0
Sign in to view full price history of this property