147 Yates Drive, Milton MLS Number: W13152706
1026 - CB Cobban, Milton, Halton, ON, L9E 1S7$1,499
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife/miracle Realty Ltd
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,499
Status: For Lease
Bright & Private 1-Bedroom Basement Apartment for Lease Separate EntranceLooking for comfort, privacy, and convenience? This new 1-bedroom basement apartment checks all the boxes!Apartment Features:Bright and spacious bedroom with large upgraded windowsSpotless washroom with modern finishesFully equipped kitchen with fridge, stove & ample storagePrivate separate entranceIncludes 1 parking spotClean, quiet, and well-maintained homePrime Location:Family-friendly neighborhoodClose to public transit, schools, shopping, and parks Quick access to major highwaysRent + 30% of the UtilitiesAvailable Immediately
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13152706 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :20 May, 2026 (21 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Halton |
|---|---|
| Postal Code | : L9E 1S7 |
| Price | : $1,499 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :1 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yates Dr, Between Elderberry Crescent and Aspen Terrace |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Laundry | :0.0 m x 0.0 m |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Family Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Attached |
20 May, 2026
TREB #W13152706
Listed
$1499.0
Sign in to view full price history of this property