155 Delphi Lane, Blue Mountains MLS Number: X13066712
Blue Mountains, Grey County, ON, N0H 2P0$6,000
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 4 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$6,000
Status: For Lease
Summer Rental Available! Custom-built chalet with over 2,400 sq ft, just steps from Georgian Peaks Ski Club! This beautiful home features a main-floor primary bedroom with ensuite, a sleek modern kitchen with stainless steel appliances, and a spacious open-concept layout. Enjoy your morning coffee on the large front porch or unwind on the back deck overlooking a peaceful, private backyard Upstairs, you'll find three generous bedrooms, a 4-piece bathroom, a spacious great room over the garage (perfect for entertaining or relaxing!), plus an additional 3-piece bathroom. Fully furnished with stylish, modern decor just bring your suitcase! A short walk to Delphi Point Park, where you can catch stunning sunsets and enjoy Georgian Bay water access. An ideal summer escape or family retreat!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13066712 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 May, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Grey County |
|---|---|
| Postal Code | : N0H 2P0 |
| Price | : $6,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$Month To Month |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :15 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Highway 26 |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Laundry | :274.0 m x 2.44 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.51 m x 4.42 m |
| Living Room | :4.11 m x 4.42 m |
| Bathroom | :1.83 m x 1.75 m |
| Bathroom | :1.68 m x 4.42 m |
| Bedroom 3 | :3.43 m x 3.28 m |
| Mud Room | :4.27 m x 2.44 m |
|---|---|
| Dining Room | :3.51 m x 4.42 m |
| Foyer | :2.9 m x 4.42 m |
| Primary Bedroom | :3.51 m x 3.35 m |
| Bedroom 2 | :3.51 m x 3.35 m |
| Bedroom 4 | :3.43 m x 3.28 m |
| Exterior Finish | :Other |
|---|---|
| Parking Space | :8 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Inside |
|---|---|
| Garage | :Attached |
01 May, 2026
TREB #X13066712
Listed
$6000.0
Sign in to view full price history of this property