2080 7a Highway, Scugog MLS Number: E13118566
Port Perry, Scugog, Durham, ON, L9L 1B4$1,400
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Frank Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,400
Status: For Lease
Discover your new haven in this bright and inviting 1 bedroom apartment, conveniently located on the main floor - no stairs, no hassle! Not far from the Great Blue Heron Casino & Hotel, you'll enjoy easy access to shopping, dining, and entertainment.This cozy retreat includes all utilities (except landline and internet) and features a dedicated parking spot, with options for larger vehicles or additional spaces at an additional cost. Enjoy all the appliances including laundry at your disposal.The landlord seeks a non-smoking tenant with no pets, ensuring a peaceful environment for all. Available for immediate move-in, this apartment is perfect for those who value comfort and convenience.Don't miss your chance to call this delightful space your home! Contact me today for a viewing!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13118566 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :51-99 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | :
L9L 1B4
|
| Price | : $1,400 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hwy 7A/West of Island Rd |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Study | :4.91 m x 2.61 m |
|---|---|
| Bedroom | :2.91 m x 2.89 m |
| Kitchen | :5.71 m x 2.51 m |
|---|
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Shared |
|---|---|
| Laundry Level | :Main Level |
12 May, 2026
TREB #E13118566
Listed
$1400.0
Sign in to view full price history of this property