18 - 1635 Pickering Pkwy, Pickering MLS Number: E9353570
Village East, Pickering, Durham, ON, L1V 6W8$3,300
Status: Sold
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 900-999 sqft
- Property Type: Condo (Condo Townhouse)
- Listing Courtesy : Century 21 Innovative Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,300
Status: Sold
Outstanding 3 Bdrm Townhouse Located In Prime Pickering Location. Recently Upgraded Minutes To Hywy. Go & Shop. One Of The Largest Units In The Complex. Bright Liv/Din Room W/Privacy Of A Fenced Backyard. Open Concept Kitchen W/ Granite. 2nd Level W/2 Generous Size Bedrooms And Semi Ensuite. Large Master Bdrm W/Ens And W/O To Balcony! Just Pack And Move In. Upgrades: Truly A Show Piece! Click Virtual Tour For Full Walkthrough
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :E9353570 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Nov, 2024 (519 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1V 6W8 |
| Price | : $3,300 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Brock And Pickering Pkwy |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :900-999 sqft |
| Dining | :3.06 m x 2.71 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.64 m x 3.05 m |
| 3rd Br | :3.47 m x 3.01 m |
| Kitchen | :3.20 m x 2.81 m |
|---|---|
| 2nd Br | :3.47 m x 3.01 m |
| Exterior Finish | :Other |
|---|---|
| Locker | :None |
| Parking Space | :2 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Upper |
| Patio Terrace | :Jlte |
01 Nov, 2024
TREB #E9353570
Leased
$3300.0
Sign in to view full price history of this property