513 - 1890 Valley Farm Rd, Pickering MLS Number: E9373899
Town Centre, Pickering, Durham, ON, L1V 6B4$3,650
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1400-1599 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Connect Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,650
Status: Sold
Gorgeous Corner Suite The Cartier Model. Stunning Floor Plan and La Yout Balcony
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :E9373899 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 Oct, 2024 (528 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Durham |
|---|---|
| Postal Code | : L1V 6B4 |
| Price | : $3,650 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hwy #2 & Valley Farm |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1400-1599 sqft |
| Living | :3.51 m x 6.96 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.56 m x 2.48 m |
| Prim Bdrm | :4.88 m x 3.20 m |
| Solarium | :2.97 m x 3.20 m |
| Dining | :3.20 m x 3.28 m |
|---|---|
| Breakfast | :2.50 m x 2.48 m |
| 2nd Br | :3.40 m x 3.76 m |
| Foyer | :2.58 m x 2.58 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Ensuite |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
22 Oct, 2024
TREB #E9373899
Leased
$3650.0
Sign in to view full price history of this property